Jak się komunikować, żeby inni uwielbiali z Tobą pracować – Manager Plus Podcast

Komunikacja jest ważną umiejętnością w życiu. Zrozumienie i praktyczne zastosowanie są wyzwaniami, ale są możliwe. Sztuka dobrej komunikacji ma wpływ na życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe. Potrafiąc się porozumiewać, tworzymy udane związki i zdobywamy szacunek innych. Cała historia ludzkości to ewolucja komunikacji.

Menadżer Plus - obrazek z mikfrofonem

Cześć,

Jakiś czas temu miałem przyjemność otrzymać zaproszenie od Mariusza Chrapko, pioniera polskiego podcastingu. Mariusz od wielu lat prowadzi podcast “Manager Plus”. W odcinku 214 rozmawialiśmy o sztuce komunikacji i budowaniu satysfakcjonujących relacji w pracy.

Oto trzy kluczowe wnioski z naszej rozmowy:

  1. Empatia buduje bezpieczeństwo psychologiczne: Dojrzała empatia to umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji innych, bez ich zawłaszczania. Ta umiejętność tworzy ogromne poczucie bezpieczeństwa psychologicznego w zespole i pozwala na efektywną pracę.
  2. Komunikacja jest kluczem do sukcesu: Skuteczne porozumiewanie się ma ogromne korzyści zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Wyrażanie uczuć i potrzeb, wracanie do podstaw i ustalanie wspólnych celów to ważne elementy unikania konfliktów i budowania efektywnych relacji.
  3. Ciekawość i otwartość prowadzą do sukcesu biznesowego: W tym odcinku podzieliłem się swoją historią, w której ciekawość i otwartość doprowadziły mnie do nieoczekiwanych miejsc. Bądź ciekawy i otwarty, zadawaj pytania i szukaj sposobów ciągłego doskonalenia siebie i tego, nad czym aktualnie pracujesz.

Zachęcam Cię do wysłuchania tego odcinka podcastu i odkrycia kolejnych, mam nadzieję wartościowych wskazówek na temat komunikacji i przywództwa.

Link do odcinka

PS. Mariusz jest wielkim miłośnikiem jazzu i gra na saksofonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub posłuchać na żywo, odwiedź Vanilla Vamp.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat komunikacji empatycznej w biznesie? Dołącz do mojego newslettera, gdzie dzielę się praktycznymi wskazówkami i narzędziami, które pomogą Ci budować autentyczne relacje w życiu zawodowym.

Udostępnij artykuł:

Newsletter

Dowiedz się, jak wykorzystać komunikację empatyczną w swoim biznesie..

#komunikacja #empatia #NVC #biznes #peoplefirstculture #optymalizacja #nvc #neuroscience #wydarzenia #warsztaty #szkolenia

Polecane artykuły

konflikt

Jak rozwiązywać konflikty? Sprawdzone sposoby rozwiązywania konfliktów

Konflikty są integralną częścią życia. Bo ile ludzi, tyle potrzeb, oczekiwań i pragnień. Mimo pozornie negatywnego zabarwienia słowa „konflikt”, w rzeczywistości – jeśli jest skutecznie zarządzany – może być niezwykle rozwijający oraz poszerzający perspektywę. Ale czym tak właściwie jest konflikt? Co zrobić, aby wyjść z konfliktu? Czy każdy spór ma rozwiązanie? Jak skutecznie rozwiązywać konflikty w zespole?

Czytaj więcej
motywacja, zaangażowanie

Efektywne motywowanie pracowników – 5 praktyk, które warto poznać

Średni poziom zaangażowania w pracę w Europie wynosi zaledwie ok. 52%. A nie od dziś wiadomo, że mniejsza motywacja do pracy idzie w parze z mniejszą wydajnością i efektywnością. To z kolei przekłada się bezpośrednio na wyniki organizacji czyli sukces firmy. Wobec tego, jak menadżer (lider) może motywować pracowników? I czy w ogóle jest to możliwe?

Czytaj więcej