FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na starcie chcę poznać Twoje cele, wyzwania oraz oczekiwania. Bez tego nie zaczynam żadnej współpracy, bo zależy mi na Twoich wynikach. Osoby, które się do mnie zgłaszają, najczęściej pytają o to, jak komunikować się efektywnie, skutecznie dawać feedback, doceniać, zarządzać konfliktem czy dopasować styl komunikacji do rozmówcy. Otrzymujesz dedykowaną ofertę szkolenia w duchu NVC (Porozumienie bez przemocy). Po akceptacji oferty, ustalamy termin warsztatów NVC i przeprowadzam realizację. 

1.Pierwszy krok należy do Ciebie. Wystarczy, że zgłosisz się do mnie za pomocą formularza na dole tej strony. Od tego zaczyna się transformacja w Twoim zespole.

2. Porozmawiamy o współpracy – chcę poznać Twoje cele, wyzwania oraz oczekiwania. Zależy mi na Twoich wynikach.

3. Otrzymujesz dedykowaną ofertę szkolenia w duchu NVC. Krawiec dopasowuje marynarkę, ja dopasowuje temat warsztatów. Tak, aby bezpośrednio odpowiadał na Twoje potrzeby i rozwiązywał problemy w praktyce.

4. Po akceptacji oferty, ustalamy termin warsztatów NVC i przeprowadzam realizację. Wszelkie szczegóły techniczne dogrywamy na etapie umowy, aby w dniu warsztatów skupić się wyłącznie na tym, co ważne.

NVC jest tańcem pomiędzy empatią a umiejętnością wyrażania siebie. Natomiast empatia jest umiejętnością “wchodzenia w czyjeś buty”, aby rozpoznać jego stan emocjonalny. Nie chodzi o to, aby przeżywać za kogoś jego uczucia. Aby dawać jakiekolwiek rady. Tylko o to, aby potrafić towarzyszyć komuś w tym, co przeżywa, jednocześnie nie biorąc tego na siebie.

Dla mnie jest to język układu nerwowego i sposób na odbudowę wewnętrznego głosu, który jest dla Ciebie życzliwy. To sposób na zbudowanie na nowo zdrowych schematów komunikacji. Resonant Healing jest dla osób, które identyfikują u siebie niekorzystne schematy działania w życiu i pragną się od nich uwolnić.

99% konfliktów, to konflikty wynikające z różnic wynikających w sposobie realizowania danych potrzeb. Umiejętność identyfikacji tych potrzeb jest kluczem do spełnionego i szczęśliwego życia w kontakcie ze sobą i z innymi.

Wyróżniam 2 sposoby komunikacji: język nawykowy (który wpajany jest od dziecka) oraz język empatyczny. W tym drugim przypadku zaczynamy od zejścia do poziomu faktów. Zamiast obwiniać innych albo siebie – identyfikujemy sygnały wysyłane przez układ nerwowy. Zamiast spierać się ideami – identyfikujemy potrzeby. Wniosek? Język empatyczny i NVC prowadzą do świadomej komunikacji, opierającej się o elementy racjonalne i emocjonalne. Podczas gdy strategie komunikacji nawykowej są stricte nastawione na sferę półkulową, racjonalną.

Komunikacja empatyczna jest w stanie zrobić wiele dobrego, jednak nie zachęcam, aby stosować ją za każdym razem, bez względu na okoliczności. Na co dzień wyznaję zasadę, że do każdego problemu należy dobrać właściwe narzędzie. 

Pokazuje Ci w jaki sposób za pomocą empatii budować zaufanie do siebie i do siebie nawzajem, po to abyśmy mogli popracować nad tym co jest dla Ciebie naprawdę ważne i co uwolni Twój potencjał do budowania relacji i komunikacji w zgodzie ze sobą i szacunkiem do siebie i dla innych.

Sesje mają różny charakter, więc trudno mówić o typowości. Szczegółowe warunki sesji ustalamy na pierwszym spotkaniu.

Jeżeli umówimy się odpowiednio wcześniej to jest szansa na spotkanie twarzą w twarz, w zależności od tego gdzie jesteś i na jakich zasadach chcesz pracować.
Najszybszą formą skontaktowania się ze mną i przeprowadzenia sesji indywidualnej jest sesja online.

Możesz to zrobić na tej stronie, wypełniając formularz kontaktowy.

Serdecznie rekomenduję artykuły na moim blogu. A jeśli zależy Ci na mocniejszym wgryzieniu się w tematy komunikacji empatycznej, napisz do mnie przez formularz. Podrzucę Ci kilka pozycji, na które warto rzucić okiem.

Wpisz poniżej swoje dane,

Aby dowiedzieć się o terminie spotkań:

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszam do zakupów :)