Warsztaty, które wprowadzają świadomą komunikację w firmie i zwiększają efektywność zespołu

Chcesz świadomie komunikować się z zespołem? Zastanawiasz się, jak stworzyć team, którego członkowie będą dla siebie oparciem, a atmosfera w pracy będzie sprzyjała szybkiemu rozwojowi? Wybierz warsztaty z komunikacji, które usprawnią Waszą pracę.

W warsztatach z efektywnej komunikacji w zespole wzięli udział:

TEMATY WARSZTATÓW

Nad czym możemy popracować podczas szkolenia?

Osoby, które się do mnie zgłaszają najczęściej pytają o to, jak komunikować się efektywnie, skutecznie dawać feedback, doceniać, zarządzać konfliktem czy dopasować styl komunikacji do rozmówcy. Ich potrzeby zebrałem w obrębie 4 kategorii.

Skuteczność w działaniu

Chcesz, aby Twój zespół zwiększył skuteczność? Aby członkowie teamu potrafili szybko znajdować rozwiązania, niezależnie od problemu? W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko poznają 4 kroki do efektywności i porozumienia, które wdrożą zaraz po wyjściu z sali, ale także dowiedzą się, jak komunikować się ze sobą na co dzień.

Czerpanie z różnych perspektyw

Z opinią innych możesz się zgadzać lub nie, ale dzięki tym warsztatom dowiesz się, jak przekuć odmienne opinie innych osób w coś dobrego. Odkryjesz grupowe metody wzajemnej inspiracji i rozwoju przez budowanie wspólnej wartości. To warsztaty, które pozwalają przekroczyć blokady komunikacyjne oraz odpowiadające na pytanie – jak mówić i słuchać z uwagą?

Angażowanie do realizacji celów

Bez odpowiednich warunków pracy, zmotywowanie do sięgania po lepsze wyniki jest karkołomnym zadaniem. Dłużej nie musisz biec pod wiatr, czas na zbiegnięcie z górki. W trakcie warsztatów z komunikacji w firmie stworzymy środowisko zorientowane na rezultaty, zostawiające członkom zespołu pełną autonomię. Jako manager dowiesz się, jak angażować i motywować dobrym słowem, zamiast starą metodą kija i marchewki.

Zarządzanie własną energią

Stając naprzeciw trudnościom, trzeba znaleźć w sobie sporo energii, aby je przezwyciężyć. Te warsztaty pokazują jak zrobić to prosto i skutecznie. Uczestnicy nauczą się m.in.: Języka Współbrzmienia, odkryją fundamentalne zasady neurobiologii komunikacji oraz koherencji rytmu serca. Warsztaty nie tylko zwiększą ich produktywność w miejscu pracy, ale także pozwolą im czuć się lepiej poza biurem.

Interesuje Cię inny temat? Napisz do mnie, a ustalimy zindywidualizowany temat warsztatów.

Dlaczego warto mi zaufać?

Pozytywna informacja zwrotna

Tylko w 2023 roku przeszkoliłem blisko 1000 osób grupowo i przeprowadziłem ponad 120 sesji indywidualnych z menadżerami i osobami na stanowiskach zarządczych polskich i międzynarodowych korporacji, za każdym razem dostając pozytywną informację zwrotną.

Zaufali mi

Na liście klientów mam takie marki jak: Santander, YES, Żabka, ORLEN, PFR, Energa oraz Demant, CEUCA, Go healthy girl. To dowód na to, że moje metody działają niezależnie od wielkości organizacji czy branży.

Pracuję na skalibrowanych metodach

Nie liczę na łut szczęścia. Nie strzelam na oślep. Nie wygłaszam antynaukowych statementów. Zamiast tego wybieram rozwiązania, które napędzają najbardziej wpływowe firmy z całego świata. W pracy stosuję m.in.: psychologię, empatię w duchu NVC czy Resonant Language.

Skupiam się na rozwijaniu empatii

Empatia stanowi punkt zaczepienia w każdym projekcie. Dzięki niej wspieramy budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa psychologicznego, które są niezbędne dla skuteczności działań w codziennym życiu i pracy.

O MNIE

Nazywam się Michał Sosin

Jestem trenerem komunikacji empatycznej i przedsiębiorcą z ponad 15-letnim doświadczeniem. Uczę jak się komunikować tak, żeby inni cenili Twoją obecność i uwielbiali z Tobą pracować. W życiu, w domu, w biznesie, na ulicy, a nawet w urzędach.

Trener / Mentor / Coach

Uczę jak się komunikować aby budować zdrowe relacje, głębszy kontakt i szybciej rozwiązywać konflikty. Jestem przewodnikiem i towarzyszem podróży w drodze do siebie. Praktykiem empatii w duchu NVC (Marshall Rosenberg) i Resonant Healing (Sarah Peyton).

Przedsiębiorca i konsultant

Pracuję od 2006 roku i wspieram firmy i organizacje w rozwoju, budowie produktów i ich komercjalizacji. Szkolę w terenie zespoły sprzedażowe i obsługi klienta. Mam za sobą całkiem sporo porażek i kilka sukcesów
(np. DocPlanner).

WSPÓŁPRACA

Etapy współpracy

1. Zgłaszasz się do mnie

Pierwszy krok należy do Ciebie. Wystarczy, że zgłosisz się do mnie za pomocą formularza na dole tej strony. Od tego zaczyna się transformacja w Twoim zespole.

2. Rozmawiamy o współpracy

Na starcie chcę poznać Twoje cele, wyzwania oraz oczekiwania. Bez tego nie zaczynam żadnej współpracy, bo zależy mi na Twoich wynikach, a nie na jak największej liczbie przeprowadzonych warsztatów.

3. Otrzymujesz dedykowaną ofertę

Krawiec dopasowuje marynarkę, ja dopasowuje temat warsztatów. Tak aby bezpośrednio odpowiadał na Twoje potrzeby i rozwiązywał problemy w praktyce.

4. Wdrażamy założenia

Po akceptacji oferty, ustalamy termin warsztatów i przeprowadzam realizację. Wszelkie szczegóły techniczne dogrywamy na etapie umowy, aby w dniu warsztatów skupić się wyłącznie na tym, co ważne.

OPINIE

Co o współpracy mówią klienci?

Kontakt

Porozmawiajmy o współpracy

Zacznijmy od niezobowiązującej rozmowy, aby ustalić, jak wiele Twój zespół może zyskać dzięki dedykowanym warsztatom. Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz na swój adres e-mail automatyczną wiadomość z potwierdzeniem. Skontaktuję się z Tobą maksymalnie w ciągu 24 godzin od tego momentu.

Bezpłatna konsultacja

Zadaj mi dowolne pytanie

O warsztaty ze mną oczywiście. Bezpłatna konsultacja sprawdza się dla średnich i większych firm, głównie zespołów korporacyjnych, tam moje doświadczenie pomaga najbardziej.

Bezpłatna konsultacja to 30 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu związanego z komunikacją, np: feedbackiem, mobbingiem, toksycznym środowiskiem.

1. Jakie zadać pytania?

Możesz poruszyć temat np:

  • jestem po szkoleniu z feedbacku, ale dalej nic się nie dzieje,
  • jestem nielubiana/y, krytykowana/y w zespole,
  • jak rozmawiać z trudnymi pracownikami,
  • jak rozmawiać z przemocowym/ trudnym szefem,
  • jestem traktowany zbyt dosłownie, a moje wypowiedzi są nadinterpretowane,
  • w zespole jest spadek efektywności, ludzie nie dowożą.

2. Z kim najczęściej pracuje?

Najczęściej są to średnie i duże organizacje w których funkcjonują zespoły, w których kluczowa jest efektywność, a rzeczywistość wygląda tak, że jest duża rotacja pracowników, ciche strajki, konflikty. Prowadzi to do spadku efektywności i rozpadania się zespołów.

Indywidualnie pracuję z osobami, które pracują z innymi ludźmi, prowadząc procesy wspierające lub naprawcze w zakresie budowania relacji, rozwijania komunikacji, rozwiązywania konfliktów, czyli rozwijam tzw. miękkie kompetencje.

3. Kto Ci odpowie?

Zaraz po zamówieniu bezpłatnej konsultacji skontaktuje się z Tobą nasze biuro, dopyta o temat i umówi dogodny termin rozmowy ze mną. Każdą rozmowę prowadzi osobiście na podstawie mojego pełnego doświadczenia i najnowocześniejszej wiedzy.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

W idealnym scenariuszu rekomenduję 6-miesięczne wyprzedzenie rezerwacji szkolenia dla pracowników lub szkoleń menedżerskich, ponieważ głównie współpracuję z firmami, które z dużym dystansem planują działania rozwojowe w obrębie organizacji. Natomiast jeśli naprawdę zależy Ci na czasie – odezwij się już teraz, zobaczymy, co da się zrobić.

Jeżeli zależy Wam na maksymalnej efektywności to w przypadku szkoleń dla menadżerów lub szkoleń HR rekomenduje grupę w okolicach od 12 do 14 osób. Maksymalna liczba osób jest ustalana w trakcie spotkania w zależności od oczekiwania klienta.

Czas trwania warsztatów/ szkoleń dla biznesu jest różny, wynika on z konsultacji, analizy oraz diagnozy naszej współpracy.

Warsztaty zamknięte/ szkolenia biznesowe dla firm odbywają się w miejscu wskazanym przez klienta. A o miejscu prowadzenia warsztatów otwartych, informuję poprzez media społecznościowe oraz newsletter, możesz się na niego zapisać, klikając tutaj.

Tak, dojeżdżam do każdego punktu na mapie na szkolenia liderów czy menedżerów.

Tak, wystarczy, że w formularzu zgłoszeniowym wskażesz konkretne miejsce.

Zapewniam rzetelnie przeprowadzone warsztaty i wsparcie dla osób, które chcą się tego nauczyć. Nie zmuszę nikogo do bycia empatycznym, bo inaczej przerodzi się to w manipulację, a temu wspólnymi siłami chcemy przeciwdziałać.

Tak, prowadzę warsztaty w języku angielskim. Aby szkolenie w języku angielskim było efektywne, każdy uczestnik powinien znać ten język w stopniu co najmniej średnio-zaawansowanym.

Komunikacja w zespole wpływa nie tylko na atmosferę w pracy, ale także na wyniki całej organizacji. Nieświadomie prowadzona komunikacja może generować konflikty w pracy. Odpowiedzią na to są warsztaty z komunikacji, które usprawniają przepływ wysyłania i odbierania informacji. Efektywna komunikacja w zespole staje się dzisiaj sztandarem nowoczesnych i prężnie rozwijających się firm.

Konflikt w pracy bardzo często wynika z niezrozumienia potrzeb drugiej strony. I nieważne, czy mówimy o relacji szef-podwładny, czy pracownik-pracownik. Jeśli konflikt nie zostanie rozwiązany we wczesnym stadium, może przerodzić się w patologiczne zachowania w obrębie organizacji – masowe zwolnienia, opóźnianie pracy, spóźnianie się, zaniedbywanie obowiązków. Warsztaty z komunikacji są w stanie załatać tę dziurę. Bo dzięki nim pracownicy łatwiej są w stanie mówić o swoich potrzebach, a jednocześnie dokładniej rozumieją potrzeby innych. Poprawa komunikacji w zespole jest możliwa. Wybierz szkolenie z komunikacji w zespole.

© 2024 Michał Sosin

Wpisz poniżej swoje dane,

Aby dowiedzieć się o terminie spotkań:

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszam do zakupów :)