Michał Sosin

Uczę komunikacji prowadzącej do świadomego przywództwa

Szkolenia i warsztaty ze skutecznej i efektywnej komunikacji, która usprawnia relacje w biznesie i życiu osobistym. Pracuję w oparciu o empatię, NVC oraz Resonant Language. Od czego zaczniemy?

Zaufali mi:

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Jak możemy usprawnić komunikację w Twoim zespole?

Warsztaty

Skuteczny sposób na przeszkolenie zespołu z umiejętności komunikacyjnych nastawionych na budowanie relacji i kultury opartej o ciągły feedback (constant feedback culture).

Mastermindy

Grupa mastermind to kolektyw umysłów nastawiony na szukanie nowych strategii i rozwiązań. Trudne problemy spowalniają dalszy rozwój biznesowy albo osobisty? Mastermind jest dla Ciebie.

Sesje indywidualne

Identyfikujemy niekorzystne schematy i budujemy rozwiązania, które są dopasowane do Twojej osobowości. Sesja nie jest terapią. Wszystko, co powiesz, zostaje w ramach sesji i nie opuści tej przestrzeni bez Twojej zgody.

Kim jestem

Michał Sosin

Jestem trenerem komunikacji empatycznej i przedsiębiorcą z ponad 15-letnim doświadczeniem. Uczę jak się komunikować tak, żeby inni cenili Twoją obecność i uwielbiali z Tobą pracować. W życiu, w domu, w biznesie, na ulicy, a nawet w urzędach.

Trener / Mentor / Coach

Uczę jak się komunikować aby budować zdrowe relacje, głębszy kontakt i szybciej rozwiązywać konflikty. Jestem przewodnikiem i towarzyszem podróży w drodze do siebie. Praktykiem NVC (Marshall Rosenberg) i Resonant Healing (Sarah Peyton).

Przedsiębiorca i konsultant

Pracuję od 2006 roku i wspieram firmy i organizacje w rozwoju, budowie produktów i ich komercjalizacji. Szkolę w terenie zespoły sprzedażowe i obsługi klienta. Mam za sobą całkiem sporo porażek i kilka sukcesów
(np. DocPlanner).

OPINIE

Co o współpracy mówią klienci?

Jak możemy usprawnić komunikację w Twoim zespole?

Komunikacja wymyka się spod kontroli. Dochodzi do konfliktu. To zjawisko, które niestety skutecznie może odrzeć się z cennych zasobów.

No chyba, że zadbasz o siebie w odpowiedni sposób. Jak to osiągnąć?

Odbierz 12-minutowe nagranie wideo, w którym krok po kroku tłumaczę, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Dołącz do grona osób, które świadomie komunikują się z pracownikami, rodziną i… sobą.

BLOG O EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI, PRZYWÓDZTWIE I PSYCHOLOGII BIZNESU

Strefa wiedzy

Trójkąt dramatyczny karpmana

Trójkąt Dramatycznego Biznesu – jak unikać pułapek w świecie korporacji?

W świecie biznesu, pełnym wyzwań i nieustającej rywalizacji, istnieje pewien psychologiczny model, który niepostrzeżenie wpływa na dynamikę zespołową i relacje międzyludzkie. Mowa o trójkącie dramatycznym, konstrukcie opisanym przez Stephena Karpmana, który składa się z trzech ról: prześladowcy, ofiary i ratownika. Jak ten model wpisuje się w codzienność korporacyjną i jak możemy unikać pułapek z nim związanych?

Czytaj więcej
toksyczni pracownicy

Toksyczni ludzie w pracy – jak sobie z nimi radzić? 9 typów toksycznych pracowników

Nieważne, czy jesteś szeregowym pracownikiem, managerem, czy dyrektorem – jest spora szansa, że co najmniej raz w życiu trafisz na toksycznego pracownika w miejscu pracy. Będąc mu równy rangą, zauważysz, że przez jego działania obniża się Twój dobrostan psychiczny, spada efektywność, a nawet narasta wewnętrzny gniew. Będąc wyżej w hierarchii korporacyjnej, odkryjesz, że taka osoba sabotuje wyniki całego zespołu, co przełoży się na Twoją pensję lub reputację. W każdym scenariuszu mamy minusowy rezultat. Zatem jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi w pracy?

Czytaj więcej
brak motywacji w pracy

Jak zmotywować się do pracy?

W Europie zaledwie co dziesiąty pracownik czuje się zmotywowany do pracy. Ta statystyka jest alarmująca, bo – jak wiadomo – brak motywacji nasila poczucie braku sensu, prowadzi do wypalenia zawodowego i braku energii, a nawet poważnych chorób. Jak zatem wyrwać się z tego stanu obojętności i poczuć szczerą motywację?

Czytaj więcej

Kontakt

Porozmawiajmy o współpracy

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Umiejętność sprawdzenia, w jakim stanie emocjonalnym jest drugi człowiek. Nie chodzi o to, aby przeżywać za kogoś jego uczucia. Aby dawać jakiekolwiek rady. Tylko o to, aby potrafić towarzyszyć komuś w tym, co przeżywa, jednocześnie nie biorąc tego na siebie.

Dla mnie jest to sposób na odbudowę wewnętrznego głosu, który jest dla Ciebie życzliwy. To sposób na zbudowanie na nowo zdrowych schematów komunikacji. Resonant healing jest dla osób, które mają bardzo niekorzystne schematy działania w życiu i nie mogą się od tego uwolnić.

Wyróżniam 2 sposoby komunikacji: język nawykowy (który wpajany jest od dziecka) oraz język empatyczny. W tym drugim przypadku zaczynamy od zejścia do poziomu faktów. Zamiast obwiniać innych albo siebie – identyfikujemy sygnały wysyłane przez układ nerwowy. Zamiast spierać się ideami – identyfikujemy potrzeby. Wniosek? Język empatyczny i NVC prowadzą do świadomej komunikacji, opierającej się o elementy racjonalne i emocjonalne. Podczas gdy strategie komunikacji nawykowej są stricte nastawione na sferę półkulową, racjonalną.

Komunikacja empatyczna jest w stanie zrobić wiele dobrego, jednak nie zachęcam, aby stosować ją za każdym razem, bez względu na okoliczności. Na co dzień wyznaję zasadę, że do każdego problemu należy dobrać właściwe narzędzie. 

Zaczynamy od zbudowania zaufania między sobą. Kiedy ono się pojawia, zaczynamy pracować nad tym, z czym przychodzi zainteresowana osoba. Sesje mają różny charakter, więc trudno mówić o typowości. Szczegółowe warunki sesji ustalamy na pierwszym spotkaniu.

Z racji na sporą ilość warsztatów stacjonarnych, które prowadzę na terenie całej Polski, zachęcam do skorzystania z sesji online. To najszybsza forma indywidualnej współpracy. 

Możesz to zrobić na tej stronie, wypełniając formularz kontaktowy.

Serdecznie rekomenduję artykuły na moim blogu. A jeśli zależy Ci na mocniejszym wgryzieniu się w tematy komunikacji empatycznej, napisz do mnie przez formularz. Podrzucę Ci kilka pozycji, na które warto rzucić okiem.

Wpisz poniżej swoje dane,

Aby dowiedzieć się o terminie spotkań: