Jak się komunikować, żeby inni uwielbiali z Tobą pracować – Podcast Menedżer Plus

Komunikacja jest ważną umiejętnością w życiu. Zrozumienie i praktyczne zastosowanie są wyzwaniami, ale są możliwe. Sztuka dobrej komunikacji ma wpływ na życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe. Potrafiąc się porozumiewać, tworzymy udane związki i zdobywamy szacunek innych. Cała historia ludzkości to ewolucja komunikacji.

Menadżer Plus - obrazek z mikfrofonem

Cześć,

Jakiś czas temu miałem przyjemność otrzymać zaproszenie od Mariusza Chrapko, pioniera polskiego podcastingu. Mariusz od wielu lat prowadzi podcast “Menedżer Plus”. W odcinku 214 rozmawialiśmy o sztuce komunikacji i budowaniu satysfakcjonujących relacji w pracy.

Oto trzy kluczowe wnioski z naszej rozmowy:

  1. Empatia buduje bezpieczeństwo psychologiczne: Dojrzała empatia to umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji innych, bez ich zawłaszczania. Ta umiejętność tworzy ogromne poczucie bezpieczeństwa psychologicznego w zespole i pozwala na efektywną pracę.
  2. Komunikacja jest kluczem do sukcesu: Skuteczne porozumiewanie się ma ogromne korzyści zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Wyrażanie uczuć i potrzeb, wracanie do podstaw i ustalanie wspólnych celów to ważne elementy unikania konfliktów i budowania efektywnych relacji.
  3. Ciekawość i otwartość prowadzą do sukcesu biznesowego: W tym odcinku podzieliłem się swoją historią, w której ciekawość i otwartość doprowadziły mnie do nieoczekiwanych miejsc. Bądź ciekawy i otwarty, zadawaj pytania i szukaj sposobów ciągłego doskonalenia siebie i tego, nad czym aktualnie pracujesz.

Zachęcam Cię do wysłuchania tego odcinka podcastu i odkrycia kolejnych, mam nadzieję wartościowych wskazówek na temat komunikacji i przywództwa.

Link do odcinka

PS. Mariusz jest wielkim miłośnikiem jazzu i gra na saksofonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub posłuchać na żywo, odwiedź Vanilla Vamp.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat komunikacji empatycznej w biznesie? Dołącz do mojego newslettera, gdzie dzielę się praktycznymi wskazówkami i narzędziami, które pomogą Ci budować autentyczne relacje w życiu zawodowym.

Udostępnij artykuł:

Newsletter

Dowiedz się, jak wykorzystać komunikację empatyczną w swoim biznesie..

#komunikacja #empatia #NVC #biznes #peoplefirstculture #optymalizacja #nvc #neuroscience #wydarzenia #warsztaty #szkolenia

Polecane artykuły

Trójkąt dramatyczny karpmana

Trójkąt Dramatycznego Biznesu – jak unikać pułapek w świecie korporacji?

W świecie biznesu, pełnym wyzwań i nieustającej rywalizacji, istnieje pewien psychologiczny model, który niepostrzeżenie wpływa na dynamikę zespołową i relacje międzyludzkie. Mowa o trójkącie dramatycznym, konstrukcie opisanym przez Stephena Karpmana, który składa się z trzech ról: prześladowcy, ofiary i ratownika. Jak ten model wpisuje się w codzienność korporacyjną i jak możemy unikać pułapek z nim związanych?

Czytaj więcej
toksyczni pracownicy

Toksyczni ludzie w pracy – jak sobie z nimi radzić? 9 typów toksycznych pracowników

Nieważne, czy jesteś szeregowym pracownikiem, managerem, czy dyrektorem – jest spora szansa, że co najmniej raz w życiu trafisz na toksycznego pracownika w miejscu pracy. Będąc mu równy rangą, zauważysz, że przez jego działania obniża się Twój dobrostan psychiczny, spada efektywność, a nawet narasta wewnętrzny gniew. Będąc wyżej w hierarchii korporacyjnej, odkryjesz, że taka osoba sabotuje wyniki całego zespołu, co przełoży się na Twoją pensję lub reputację. W każdym scenariuszu mamy minusowy rezultat. Zatem jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi w pracy?

Czytaj więcej
brak motywacji w pracy

Jak zmotywować się do pracy?

W Europie zaledwie co dziesiąty pracownik czuje się zmotywowany do pracy. Ta statystyka jest alarmująca, bo – jak wiadomo – brak motywacji nasila poczucie braku sensu, prowadzi do wypalenia zawodowego i braku energii, a nawet poważnych chorób. Jak zatem wyrwać się z tego stanu obojętności i poczuć szczerą motywację?

Czytaj więcej

Wpisz poniżej swoje dane,

Aby dowiedzieć się o terminie spotkań:

Twoje zamówienie
Nie masz żadnych zamówień.

Zapraszam do zakupów :)